Okoliczne Atrakcje

 Sport, rekreacja, turystyka

 Istnieje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu "na sportowo" korzystając z naszej oferty noclegowej. Ośrodek "Żabka" oferuje w sezonie letnim m. in. kompleks basenów, korty tenisowe, boiska do piłki ręcznej i siatkówki plażowej; w sezonie zimowym zaś sztuczne lodowisko z wypożyczalnią łyżew. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajdują się malowniczo położone ścieżki rekreacyjne na których znajdziemy oprócz stanowisk do ćwiczeń siłownię na świeżym powietrzu i plac zabaw.

 Dla amatorów wycieczek rowerowych przygotowano trasy rowerowe pozwalające zwiedzać na dwóch kółkach powiat mikołowski. Miejsca, które warto odwiedzić to m. in.: Śląski Ogród Botaniczny, zamek w Chudowie, odrestaurowany schron bojowy "Sowiniec", łaziskie Muzeum Energetyki, nieco zapomniane i niszczejące, ale niezwykle urokliwe wapienniki w Mikołowie-Mokrym.

 Dla bardziej zawansowanych rowerzystów polecamy wycieczkę starym traktem książęcym (biegnie on równolegle, z lewej strony, do trasy Tychy-Pszczyna -E75) przez Kobiór do Pszczyny lub nieco bliżej do dawnej rezydencji myśliwskiej księcia von Pless w Promnicach (teraz znajduje się tam hotel i restauracja).

 Dla chcących korzystać z basenów niezależnie od pory roku zapraszamy kryte pływalnie w Mikołowie, Paniówkach lub trochę dalej położonego aquaparku w Rudzie Śląskiej. Łaziska Mavi Area zaprasza amatorów squasha, sportów siłowych lub fitness. Istnieje możliwość zagrania w bowling lub wynajęcia hali łaziskiego ośrodka sportu, żeby zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną halową.


 Kultura, sztuka, rozrywka

 Nasi goście mogą również korzystać z oferty związanej z kulturą, sztuką i rozrywką w naszym regionie aglomeracji śląskiej.

 Polecamy śledzenie imprez organizowanych przez łaziski i mikołowski dom kultury. Położenie naszego obiektu (kilkanaście km od większości miast centrum Śląska) pozwala na łatwy dostęp do wielu wydarzeń teatralnych organizowanych przez m.in. Teatr Śląski, Teatr Rozrywki, Teatr Nowy czy wreszcie kultowy Teatr Korez ze szczególnie polecanym spektaklem pt. "Cholonek".

 Ciekawe są też imprezy odbywające się w Old Timers Garage , mikołowskim "Fraktalu" i katowickim "MegaClubie". Młodym widzom przypadnie do gustu repertuar Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”. Miłośnikom kina polecamy wizytę w katowickim Multikinie , bardzo klimatycznym Kinoteatrze "Rialto" czy oferującym niesamowite wrażenia kinie IMAX w katowickim Cinema-City.

 Do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym zapraszają także: chorzowskie Wesołe Miasteczko, chorzowskie ZOO, miasteczko westernowe w Żorach, zabykową kopalnię Guido albo sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.


 Jedzenie i zakupy

 Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną w Łaziskach Górnych w pobliżu naszego obiektu polecamy oferującą kuchnię włoską pizzerię "Bravo" i "Oregano", specjalizujące się w kuchni śląskiej restaurację "Kredens" oraz restaurację "Caro".

 Dla miłośników kuchni polskiej możemy zaproponować "Winnerbar" i restaurację "Pod Białym Orłem". Doskonałą kuchnię znajdziemy również w restauracji "Valdiplus" (bardzo smaczne jedzenie, głównie kuchni polskiej, ceny umiarkowanie wysokie - 12 km od nas).

 Amatorzy hamburgerów domowej roboty koniecznie muszą udać się do katowickiego "baru Mad Mick" (19 km od nas, ceny umiarkowane, dobre lane piwo primator - m. in. pszeniczne).

 Lubiący bardzo obfite i treściwe posiłki będą na pewno zadowoleni po wizycie w tyskim "Domu Bawarskim" (20km od nas, umiarkowane ceny, duże porcje).

 Możecie Państwo również przygotowywać posiłki we własnym zakresie, korzystając z kompleksowo wyposażonej kuchni i doskonałej lokalizacji w samym centrum miasta - w bardzo niewielkiej odległości od nas oprócz wielu lokalnych sklepików znajdują się m. in. dyskonty: Tesco i Biedronka.


 Przydatne linki do obiektów w okolicy:www.eholliday.pl
NOCLEGI